У Носівці пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року Носівська ОТГ реалізує вперше. З міського бюджету передбачено 700 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.
Незважаючи на вихідний, кілька десятків активних представників громади вчилися правильно оформлювати проектну заявку.
Кожен із учасників запропонував кілька ідей, що, на їхню думку, покращать життя в громаді. Під час колективного «мозкового штурму» було запропоновано 30 потенційних проектів, потім учасники зосередилися над більш детальною розробкою 10 проектів. Серед них — облаштування зон відпочинку у Носівці та найбільшому селі громади Володьковій Дівиці, реконструкція місцевого стадіону, оновлення центрального парку у Носівці — встановлення скульптур з арт-бетону та відкриття літньої сцени, створення місця дозвілля для молоді.
Експертки громадського бюджету Анна Ніколенко-Баєва та Ірина Синельник, які займаються питаннями громадського бюджету з 2015 року, надали детальну інформацію про правила оформлення проектів, складові успішного шляху від ідеї до реалізованого проекту.
Також було озвучено, що цього року в Носівській ОТГ є необхідність продовження терміну подання проектів до 1 жовтня, аби більше охочих долучилися до громадської партиципації. Керівник координаційної ради з громадського бюджету Юрій Гринь підтвердив наміри внести зміни в Положення і чітко визначити часові рамки подання, аналізу проектів та голосування за них.
Учасники марафону пообіцяли остаточно доопрацювати свої проекти та подати до міської ради.
Марафон з написання проектів громадського бюджету відбувся у рамках проекту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», який ГО «Асоціація демократичного розвитку» реалізує за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.